Ahoj všem a díky za nahlédnutí. Můžete si projít ochutnávkou mých pokusů z odvětví fotografie, pozie, litera a kresby... :-) (Ovšem mým největším koníčkem je chovatelství.)
P1161669 malá.jpg
1082.jpg
II.jpg
OTÁZKY PRO VÝTVARNICI VIOLU BENEŠOVOU


VÍM, ŽE TVOŘÍŠ V ŠIROKÉ ŠKÁLE UMĚNÍ. MŮŽEŠ NAŠIM ČTENÁŘŮM PŘIBLÍŽIT VŠECHNA ODVĚTVÍ SVÝCH OBORŮ?
Neřekla bych, že to je umění. Umění je od slova umět a já v podstatě nic neumím, jen si tak fušuji pro svoje potěšení a taky samozřejmě pro obživu. Dělám malbu, grafiku, loutky, bytové doplňky, šperky, oděvy a kostýmy, obuv – to je můj obor. Pracovala jsem, jako návrhář a modelář obuvi. Co mě napadne, to udělám, taky jsem sochala a zpívala.


KTERÁ Z TVOŘIVÝCH ČINNOSTÍ JE TI NEJBLIŽŠÍ?
Kdybych se nemusela živit, tak bych malovala od rána do večera. Nesnáším šití, přestože je to moje nejčastější činnost.


JSI MANUÁLNĚ NADANÁ OD DĚTSTVÍ? PO KOM JSI PŘÍPADNĚ SVŮJ TALENT ZDĚDILA?
Manuálně nadaná? Jako dítě jsem nechtěla šít, ani dělat žádné ruční práce. Říkala jsem, že budu dělat jen velké věci (smích). Chtěla jsem být malířkou, nebo operní pěvkyní. Jednou jsem v dětství upletla takovou rouru, říkali jsme tomu futrál na nos… Vztah k umění jsem zdědila po tátovi, byl výtvarník.


MOMENTÁLNĚ ŽIJEŠ NA SLÁNSKU. POCHÁZÍŠ ODSUD?
Pocházím ze Zruče nad Sázavou, odtud můj první obor. Musela jsem povinně na kožařskou průmyslovku. Několik kusů z města vždy muselo vystudovat ve Zlíně, protože ve Zruči se vyráběly dětské boty. A já v pubertě nechtěla nikam jít a tak mě odveleli.


MOHOU SI TVOJE VÝROBKY LIDÉ VOLNĚ KOUPIT?

Samozřejmě, mám internetový obchod a prodávám na Fléru. Nejbližší akce, kde budu, jsou krajkářské trhy, Dyzajn márket a Kreativita- hobby v Holešovicích na výstavišti. Jinak každou sobotu a nebo neděli porůznu. Většinou je možné najít moje akce na www.oblezeny.comJSI ŽENA S OHROMNÝM OPTIMISMEM A ŽIVOTNÍM ELÁNEM. MÁŠ I NĚJAKÉ NEGATIVNÍ VLASTNOSTI?
Samozřejmě mám - přebujelé sebevědomí. (smích)

POŘÁDÁŠ VÝSTAVY SVÝCH DĚL. JAKÉ AKCE TĚ ČEKAJÍ V NEJBLIŽŠÍM OBDOBÍ?
Tak na podzim například Svatomartinská husa na Jiřáku, tam dělám dětské dílny. Dál výstava ve Velvarech, Adventní jarmark ve Waldorfské školce v Praze. Pak mě na mě čeká Rožmitál pod Třemšínem. V zimě Krásný Dvůr, Kreativita – hobby Holešovice. Testujeme tam novou modelovací, zdravotně nezávadnou hmotu, kterou budeme prodávat. Dál ještě Advent v Úštěku a účast na Dyzajn márketu v ND. V lednu mě pak ještě čeká společná výstava s několika výtvarníky v Praze a v dubnu budu mít výstavu v Městském muzeu ve Slaném. Pokud by měl kdokoli zájem na některou z akcí navštívit, může si přečíst přesné datumy na netu na „oblých ženách“ a bude vítán.


Foto: archiv text: Blanka Tauerová
Viola Benešová ve vlastnoručně šitých šatech (menší foto).jpg
14.11.2013 15:07:23
ja.z.konce.mesta
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one