Ahoj všem a díky za nahlédnutí. Můžete si projít ochutnávkou mých pokusů z odvětví fotografie, pozie, litera a kresby... :-) (Ovšem mým největším koníčkem je chovatelství.)
P1161669 malá.jpg
1082.jpg
II.jpg
ROZHOVOR SE ZPĚVAČKOU MARIÍ POJKAROVOU


PŘED ČASEM TĚ PROSLAVILA INTERNETOVÁ PÍSNIČKA "PEJSKOVÉ SE KOUŠOU", KTERÁ SE ZÁHY STALA HITEM. CO TO PRO TEBE NÁSLEDNĚ ZNAMENALO?

To, že se písnička " Pejskové se koušou " stala hitem mě velmi překvapilo. Vůbec jsem to nečekala. Ani by mě nenapadlo, že se tahle dětská písnička tak proslaví. Otextovala jsem ji pro svého synka Viléma, protože chtěl, abych mu vymyslela nějakou písničku o pejskovi. Znamenalo to pro mě hodně. Média mě začala zvát do různých pořadů a tím pádem mě začali lidi poznávat třeba i na ulici a říkali mi paní PEJSKOVÁ. Natočil se k tomu videoklip, který byl velmi jednoduchý a legrační a to vyvolalo vlnu různorodých emocí. Po umístění na Youtube, každý nepochopil, jak je to míněno a brali to jako hudební masakr. Začali mě označovat, jako ´nejzvláštnější´ zpěvačku a to mi zůstalo dodnes. Mínění lidí se ale časem změnilo a píší mi vesměs milé komentáře.ZPÍVÁŠ VÍCERO RŮZNORODÝCH PÍSNIČEK. KTERÝ ŽÁNR JE TI NEJBLIŽŠÍ?

Je pravda, že zpívám různý žánry, ale nejbližší je mi country, to zpívám nejraději. Je to proto, že už jako mladá holka jsem jezdila k vodě, kde hořely ohně, kolem kterých seděli trempové a hráli na kytary. Já se taky začala učit hrát na kytaru. Byla jsem samouk, koukala jsem muzikantům na prsty a učila se od nich brnkat na struny. To mně bylo 15 let.ZPĚVU JSI SE VĚNOVALA OD MALIČKA?

Zpívala jsem od malička, začala jsem asi v pěti letech. Maminka mě k tomu vedla, sama krásně zpívala a byla mi vzorem. Pracovala jako vedoucí restaurace, kam chodili harmonikáři a kytaristi, pořád se tam hrálo a zpívalo, takže mě to začalo zajímat a bavit.MÁŠ NĚJAKÉ PĚVECKÉ VZORY, AŤ TUNAJŠÍ, NEBO ZAHRANIČNÍ?

Pěveckých vzorů jsem měla hodně, jak domácích tak i zahraničních, ale nechtěla jsem se nikomu podobat, chtěla jsem být sama sebou. Tak jsem začala vymýšlet texty a někdy i hudbu, abych měla vlastní skladby. Dnes mám 15 autorských písní, které byly vydány na CD nosičích a budu pokračovat dál…


JAKÉ JINÉ KONÍČKY MÁŠ?

Největším koníčkem je pro mě hudba a pak mám ráda hraní na kytaru, plavání a čtení, taky skládám básně, které možná časem opět zhudebním.VÍM, ŽE MÁŠ RÁDA ZVÍŘATA, JAKÁ MÁŠ DOMA? BYDLÍŠ VE MĚSTĚ, NEBO NA VENKOVĚ?

Bydlím v Praze v činžáku, kousek od Anděla. Často tam nakupuji v Tescu, kde zároveň pořizuju žrádlo pro moje domácí mazlíčky. Mám totiž pět činčil, morče, psa jménem Chucky a kočku, která se jmenuje Šmajchla. Ta se mnou spí v posteli, přitulí se na břicho a hřeje mě celou noc.ÚSPĚŠNĚ PROCHÁZÍŠ FÁZÍ HUBNUTÍ? MOHLA BY JSI ČTENÁŘŮM PORADIT A PROZRADIT NĚKTERÉ TRIKY?

Právě procházím fází hubnutí, ale moc mi to nejde. Zatím jsem zhubla za tři měsíce deset kilo a zastavilo se to. Tak uvidím, jestli to půjde dál, nebo jestli to tak zůstane. Omezila jsem cukry - nesladím, nejím dorty, ani přílohy a hlavně ne pečivo. Většinou jím jen maso a zeleninu, čokoládu bez cukru, vajíčka, uzeniny, kysané zelí, olivy, ořechy, bezlepkový chleba a piju neslazený minerálky. Někdy už to ale nevydržím a udělám chybu a napiju se coly a taky si občas dám vanilkovou zmrzlinu. Jednou za deset dní sním všechno, na co mám chuť a pak se zase vrátím k odříkání.Foto: archiv text: Blanka Tauerová
foto02.jpg
11.11.2013 20:33:10
ja.z.konce.mesta
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one